STRONA GŁÓWNA5 lipca 2020
WSWS 2020: ZNAKI CZASU – MIĘDZY NORMALNOŚCIĄ A PANDEMIĄ

Wystawa prezentuje prace studentów zrealizowane na kursach z rysunku na kierunku Grafika (I stopień), Design (I stopień) oraz Art&Design (II stopień) prowadzonych przez Instytut Grafiki i Wzornictwa.

Obecny rok akademicki podzielił się na dwie części – semestr zimowy jeszcze tzw. normalny czas funkcjonowania jaki pamiętamy i semestr letni, który zaskoczył nas czasem izolacji i zajęciami prowadzonymi zdalnie w atmosferze strachu przed kontaktem z drugim człowiekiem. Prezentowane prace są znakiem czasu – zarówno normalności, która nabiera szczególnego znaczenia w obecnym momencie, jak i przeskoku do tego dziwnego etapu, okresu pandemii, na którego koniec wszyscy czekamy. Znakiem tego czasu jest przecież cała formuła obecnej wystawy, która odbywa się w sieci, a nie w mieście.

Prezentowane prace łączy wspólna cecha rysunku, niezależna od wybranej techniki, to najbardziej bezpośredni sposób zapisu koncepcji i obserwacji, także noszący autorski „charakter pisma“, ślad gestu lub myśli.

OGLĄDAJ TU:

Kuratorki: Anna Sadowska, Agnieszka Łukaszewska