STRONA GŁÓWNA5 lipca 2020
WSWS 2020: EMOCJE CZASU ZARAZY

Wystawa „EMOCJE CZASU ZARAZY” prezentuje prace studentów II roku kierunku Grafika wykonane w okresie kwiecień – maj 2020. Są one realizacją zadania odnoszącego się do 4 podstawowych stanów emocjonalnych: złości, radości, smutku i spokoju.

Przyjęte w zadaniu założenia wskazywały na zasadniczą rolę struktur rysunkowych, takich jak kompozycja, dynamika układów i rytmów, kontrastów, koloru i materii w poszukiwaniu ekspresji stanów emocjonalnych, równocześnie jak najbardziej akceptowały odniesienia do rzeczywistych zjawisk i znaczeń (np. pejzaż, jakiś układ przedmiotów itp.), bądź innych autorskich narracji, fantazyjnych wyobrażeń.

Można rozważać, czy i na ile, te powstałe w szczególnie trudnym okresie i w pozauczelnianych warunkach prace są przekonywujące, czy i na ile mają w sobie piętno „czasu zarazy”. Natomiast to, że w ogóle powstały, jest niewątpliwym sukcesem każdego z autorów w przezwyciężaniu apatii, marazmu, lęków i ograniczeń, tych przygnębiających tygodni.

OGLĄDAJ TU:

Kurator: Jacek Zaborski