STRONA GŁÓWNA16 czerwca 2021
WSWM 2021 + KRAKERS: nie mający wcale / mający niewiele

„nie mający wcale / mający niewiele” to określenia definiujące nieprzystawalność, którą z kolei można odnieść zarówno do miejsca, sytuacji, czasu, jak również do zróżnicowanych postaw artystycznych.

Pandemia uniemożliwiła część naszych aktywności, a inne ograniczyła do minimum. Utraciliśmy bezpośredni kontakt ze sobą, a częściowo możliwość pracy twórczej.

Prezentowane prace powstawały w izolacji, bez powiązania ze sobą. Tworzą rodzaj spaceru po wnętrzach, myślach autorów. Autonomicznie wytyczone obszary twórczych poszukiwań, nie zawsze inspirowanych bezpośrednio sytuacją pandemiczną, w jakimś stopniu na pewno są jej echem. Wystawa jest próbą przywrócenia utraconego poczucia tworzenia wspólnoty wbrew oczywistej różnorodności postaw.

Artystki / Artyści: Marzena Kolarz, Małgorzata Łuczyna, Aleksandra Rodobolska-Dudek, Wiola Sowa, Marcin Wojciechowski, Jacek Złoczowski

Wernisaż: 15.06.2021 | 17:00

Miejsce: Podbrzezie 3-5 | Budynek Wydziału Sztuki